Opłacalność wymiany lamp ciśnieniowych na technologię LED

Wymianę lamp rtęciowych, sodowych czy metalohalogenkowych na LED oprócz aspektów ekologicznych determinuje przede wszystkim opłacalność ekonomiczna. Na dalszym planie stoją barwa światła lamp ledowych, cykl wymiany (często powiązany jednak z opłacalnością ekonomiczną) i wreszcie współczynnik oddawania barw.

Wymiana lamp e40 250 wat na LED e40 SHB

Modernizacja oświetlenia w obiekcie o jednozmianowym trybie pracy, przy wymianie lamp e40 250 wat na LED e40 SHB daje oszczędności rzędu 50% i okres zwrotu z inwestycji mniej jak 4,5 roku. Okres zwrotu wydłuży się jeżeli modernizacja wiąże się z pracami montażowymi i adaptacyjnymi  (a więc przypadek w którym zamiast wykorzystania posiadanych oprawek e40 inwestujemy w kompletne lampy LED) przeprowadzanymi przez elektryka i będzie to ponad 5 lat. Inaczej będzie w przypadku wymiany źródeł światła w halach magazynowych. W tym przypadku, stosując naszą lampę LED e40 inteligentną okres zwrotu modernizacji oświetlenia może wynosić nawet mniej jak 3 lata (8-miogodzinny dzień pracy, pięć razy w tygodniu).

Wymiana lamp ciśnieniowych na LED

w obiektach przemysłowych z 16-stogodzinnym dniem pracy jest zawsze opłacalna, tj. okres zwrotu w każdym przypadku wynosi poniżej 3 lat. Prosta wymiana hql na LED e40 SHB zwraca się już w dwa lata. W magazynach poniżej 1,5 roku.

W obiektach działających non stop – 24h, oszczędności w wyniku wymiany lamp hql 250 wat  e40 na LED e40 SHB wynoszą nawet ponad 90%. Wziąć pod uwagę dodatkowo należy ewentualne koszty przestojów czy utrudnień związanych z wymianą hql na hql średnio co dwa lata oraz koszty obsługi takiej operacji. W przypadku SHB e40 żywotność 80.000 godzin gwarantuje ponad 10 lat funkcjonowania. Reasumując, zwrot inwestycji z modernizacji oświetlenia w tym przypadku to nawet mniej niż 1 rok!

Korzyści techniczne zobacz TUTAJ

Wymień lampy ciśnieniowe na SHB e40

About the author: admin